HPR Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo wywodzące się ze struktur KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi „Legnica”. Firma nasza utworzona została w ramach restrukturyzacji na bazie służb remontowo-inwestycyjnych w 1997 r. Dysponujemy profesjonalnym potencjałem ludzkim  i sprzętowym do prowadzenia kompleksowych inwestycji, remontów, prefabrykacji i montażu w szerokim zakresie działalności produkcyjnej. 

Średnie, roczne zatrudnienie wynosi około 150 osób. Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy z wieloletnim stażem. Posiadany przez HPR park maszynowy, środki produkcji, zaplecze do przygotowania produkcji, oraz przestrzeń magazynowa pozwalają na szybką i profesjonalną realizację zadań.

Rejonem działania Spółki jest KGHM S.A., w szczególności Huta Miedzi „Legnica”, Huta Miedzi „Głogów”, Huta Miedzi „Cedynia”. Ponadto Spółka wykonuje wiele prac na terenie Dolnego Śląska. HPR na  bieżąco realizuje zobowiązania budżetowe, wobec ZUS, kontrahentów oraz pracowników. Opieramy się na wszelkich uprawnieniach i dopuszczeniach w zakresie realizowanych przez nas zadań remontowych i inwestycyjnych.

Spółka posiada Świadectwo Kwalifikacyjne Instytutu Spawalnictwa o zakwalifikowaniu do I Grupy Zakładów Dużych oraz stosowne uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego. Wszystkie prace wykonujemy solidnie i terminowo, czym zdobywamy przychylność naszych Inwestorów. Odwdzięczamy się atrakcyjną ofertą cenowa za nasze usługi.